Dynamiczny Rozwój Green Service w Wieruszowie


Spółdzielnia Socjalna Green Service Spółdzielnia Socjalna Green Service powstała w 2016 roku z inicjatywy Gminy Wieruszów i Stowarzyszenia Integracyjnego Klub Otwartych Serc z siedzibą w Wieruszowie, w ramach projektu „OWES-rozwój ekonomii społecznej”.

 Spółdzielnia sukcesywnie rozwija się, zwiększając zatrudnienie i park maszynowy, podejmując nowe projekty i realizując coraz szerszy wachlarz usług. Główną domeną Green Service są usługi w zakresie utrzymania czystości i pielęgnacji zieleni. Usługi wysokiej jakości i dobrej cenie, świadczone są nie tylko w gminie Wieruszów, spółdzielnia realizuje je również w Galewicach, Bralinie czy Bolesławcu.

Podmiot, którego prezesem jest Pan Marek Kłoczaniuk, zatrudnia przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością.

Dynamiczny rozwój pozwala na kolejne inwestycje – właśnie dziś park maszynowy powiększył się o traktor, który usprawni realizację usług.
Poza podstawową działalnością, Green Service realizuje projekty skierowane do lokalnej społeczności. W ramach Lokalnego Programu Mikrograntów realizuje Sztafetę Pokoju, a w najbliższym czasie będzie realizować Wieruszowską Fabrykę Formy dla seniorów w ramach pozyskanego w wysokości 125 800 PLN dofinansowania z Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Wniosek, który na 716 ofert zajął 4 lokatę zapewnia dofinansowanie na realizację licznych zajęć ruchowych, wyjazdów na basen, gimnastyki korekcyjnej, fitness, nauka tańca towarzyskiego.

Realizacja zajęć będzie możliwa dzięki współpracy spółdzielni z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki w Wieruszowie, który aktywnie wspiera Green Service w jej działaniach.
Do działań w ramach projektu będziemy zapraszać wieruszowian, jak tylko stanie się to możliwe i liczymy, że spotkają się z Państwa zainteresowaniem.
Zapraszamy do korzystania z usług Green Service.